Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (ang. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku” patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Privatumo politika

Apie pastatą

Krematoriumo pastato autoriais pasirinkome architektą Gintautą Natkevičių su kolegomis iš architektų biuro „G. Natkevičius ir partneriai“.

Architektūrinis sprendimas

Ieškodami mūsų tautos mentalitetui labiausiai priimtino krematoriumo įvaizdžio, aplankėme daugybę Europos šalių. Vokietijos didžiuosiuose miestuose bene kiekviename kvartale galima rasti po krematoriumą. Įprastai tai – estetiški, utilitarūs pastatai. Nuvykę į Angliją matėme daugiau teatrališkumo, o bažnyčias primenančių, didingų ir puošnių krematoriumų radome Prancūzijoje bei Japonijoje.

Vis dėlto ieškojome unikalaus sprendimo, tinkančio būtent mūsų šalies kontekstui. Jį mums padėjo rasti profesionalių architektų komanda. Esame tikri, kad santūriai asketiškas, neįpareigojančio dizaino betoninis pastatas su kiemeliu ir jame žaliuojančia guoba maksimaliai tausoja emocijas ir susirinkusius tarsi perkelia į kitą būseną. Neutrali aplinka veikia kaip lakmusas, padedantis nekasdieniškoje situacijoje jaustis kaip įmanoma ramiau.

Erdvė

Raminančią atmosferą sukuria krematoriumo erdvėse rengiamos teminės parodos, nuolat atnaujinamos meninės ekspozicijos. Čia pat nuolat praviros ir krematoriumo kavinės durys, kur vyksta artimųjų girdimi ir nebylūs pokalbiai.

Visas krematoriumo plotas – vos 775 kv. m, iš kurių net trečdalį sudaro įvairūs įrenginiai. Šie pagaminti Vokietijoje, naudojant tuo metu technologiškai pažangiausią ir brangiausią įrangą Europoje, kuri visiškai eliminuoja bet kokias spekuliacijas apie oro taršą. Tad jei mūsų ieškosite pagal, rodos, įprastą orientyrą – kaminą ir rūkstančius dūmus – galite ir paklysti, mat architektai didžiąją jo dalį paslėpė po įžambiai kylančiu stogu.

Pasiekimai

2013 m. krematoriumo architektūrinis sprendimas pateko tarp penkių lietuvių architektų darbų, kuriuos Lietuvos architektų sąjunga pristatė prestižiniame Europos architektūros konkurse „Mies van der Rohe“.

Esame pasiruošę Jums padėti!

Iškilus klausimams, kreipkitės Jums patogiausiu būdu. Garantuojame aukščiausios kokybės paslaugas ir kokybišką aptarnavimą.

Susisiekite su mumis

Mano pasirinkimai

Kaina: x €

Užsisakyti

Svarbūs klausimai, apie kuriuos reikia pagalvoti

Pasiūlymas Jums

Su velioniu ketinate atsisveikinti:

Ar ketinate atvykti į krematoriumą ir palydėti karstą kremavimui?

Laidojimo organizavimo rūpesčius:

Kilus klausimų, skambinkite numeriu +370 61 89 89 89

Informacija apie pasiūlymą

Norėdami užsisakyti šį planą, skambinkite +370 61 89 89 89 arba užpildykite žemiau esančią formą ir mes su jumis nedelsiant susisieksime

Jūsų žinutė sėkmingai išsiųsta

Artimiausiu metu su jumis susisieks mūsų darbuotojas, kuris atsakys į jūsų žinutę

Grįžti

Kilus klausimų, skambinkite numeriu
+370 61 89 89 89

Jūsų naršyklės versija yra pasęnusi!

Atnaujinkite savo naršyklę, sklandžiam tinklapio naudojimui. Atnaujinti naršyklę