Naujienos

Naujienos

Pavyzdinis standartas: Lietuvoje jau veikia laidojimo ceremonijų organizavimo sistema

Laidotuvės siejamos ne tik su gedėjimu, atsisveikinimu, bet ir su rūpesčiais – kasmet žiniasklaidoje nuskamba ne viena velionio artimiesiems apkartusi istorija. Pavyzdžiui, ligoninė ar slaugos namai praneša ne tik apie artimo žmogaus mirtį, bet ir tai, kad kūnu jau rūpinasi viena ar kita laidojimo paslaugas teikianti įmonė. Ne vienas tokiomis aplinkybėmis pasijunta įpareigotas bendradarbiauti su bendrove, apie kurią nieko nežino, o tokio bendradarbiavimo rezultatas neretai nuvilia dėl teikiamų paslaugų kokybės ar ne iki galo išpildytos velionio valios.

Siekiant sumažinti tokių atvejų skaičių, Lietuvoje pradėjo veikti laidojimo ceremonijų organizavimo sistema REKVIEM.

„Iš patirties bei analizės žinome, kad Lietuvos miestuose veikia skirtingo lygio laidojimo paslaugas teikiančios įmonės, todėl paslaugų kokybė miestuose labai skiriasi. Siekiame visoje šalyje įvesti aukštesnį šios svarbios paslaugos standartą ir pradėti naują, kokybinį etapą laidojimo paslaugų rinkoje“, – sako sistemą sukūrusios REKVIEM įmonės direktorė Irma Lukoševičienė.

Šios sistemos pagrindas – vienas telefono numeris visoje Lietuvoje. Paskambinus 19211, profesionali komanda atsako į visus klausimus ir padeda pasirūpinti visomis su laidojimo ceremonija susijusiomis detalėmis. Surinkta ir išanalizuota informacija operatyviai perduodama skambinusio asmens mieste veikiančiam partneriui – į įvykio vietą atvyksta geriausiai poreikius atitinkančios įmonės atstovai. Visi jie turi ne tik specialų psichologinį pasirengimą, bet ir nuolat dirba bei konsultuojasi su įvairių religijų atstovais, todėl yra pasirengę įvairiausioms situacijoms ir galės pasirūpinti tinkamiausiais su laidojimo ceremonija susijusių klausimų sprendimo variantais. Už suteiktas paslaugas atsiskaitoma pagal iš anksto suderintas sąlygas su paslaugas suteikusia įmone – sistema garantuoja aiškų, skaidrų atsiskaitymą be jokių neplanuotų išlaidų.

Pasak I. Lukoševičienės, sistemos poreikį ir svarbą patvirtina ir tai, kad laidojimo papročiai yra vieni stipriausių, ilgiausiai gyvuojančių ir pastaruoju metu itin besikeičiančių. Lietuvoje, kaip ir kitur Vakarų pasaulyje, vis labiau įsigali tendencija, kad laidotuvės ir jų scenarijus priklauso tik nuo mirusiojo ir jo artimųjų valios. Pagerbdami velionį artimieji nori įprasminti atsisveikinimą, gedulą, buvimą kartu su šeimos nariais ir kuo mažiau laiko rūpintis techniniais ir administraciniais laidotuvių aspektais.

„Dėl to keičiame net ir patį rinkos suvokimą iš „ritualinių paslaugų“ į „laidojimo ceremonijų organizavimą“. Juk ceremonijos gali būti visokios – labiau iškilmingos ar paprastos, labiau pasaulietinės ar religinės“, – apie svarbius mąstymo ir tradicijų pokyčius pasakoja I. Lukoševičienė.

REKVIEM yra visoje Lietuvoje veikiančių laidojimo įmonių susivienijimas, jungiantis tik kokybiškai ir etiškai dirbančias įmones, kurios nuo šiol visą šalį aptarnaus per vieną klientų aptarnavimo centrą. Toks darbo principas nurodo, kad paskambinus iš bet kurios šalies vietos, paslaugas suteiks labiausiai skambinančiojo poreikius atitinkantis įmonės partneris pasirinktoje vietoje.

Laidojimo įmonių susivienijimo principu veikiančios sistemos nariais atrinkti tik kokybiškas paslaugas teikiančios, etiškai dirbančios ir bendros sistemos vertybėms pritariančios laidojimo įmonės. Šiuo metu sistema užtikrina paslaugų teikimą 70 proc. Lietuvos teritorijos ir veikia 36-iose vietose. Jei skambinama iš ten, kurioje šiuo metu dar nėra partnerių, informacija perduodama besikreipiančiojo pasirinktam paslaugos teikėjui.

Visos naujienos