Atgal Naujienos

Naujienos

Atsisveikinimo ritualai karantino metu

Netektis yra vienas skaudžiausių įvykių žmogaus gyvenime, kurio negalime numatyti, tačiau esame priversti išgyventi. Kartu su užklupusiais jausmais esame priversti rūpintis ir mirusiojo laidotuvėmis. Tai visuomet yra sudėtingas išgyvenimas, tačiau šalyje įvestas karantinas atsisveikinimo organizavimą dar labiau komplikuoja.

Plačiau

Prarasta šarvojimo prasmė: kaip nepaversti atsisveikinimo banalybės teatru?

Atsisveikinimas su mirusiu artimuoju privalo būti prasmingas ir įsisąmonintas.

Plačiau

Sunkiausias darbas tik stipriems: kasdien susidurti su netektimi

Artimojo mirtis yra didžiausia krizė, su kuria mums tenka susidurti savo gyvenime, tikina psichologai. Pasak jų, intuityvi reakcija į mirtį visada yra baimė, nes žmogus natūraliai bijo to, ko nesupranta ir negali kontroliuoti.

Plačiau

Būtinas pokalbis, kurio visi vengia

Psichologai, kalbėdami apie netektį pabrėžia, kad kiekvienas žmogus į artimojo mirtį gali reaguoti skirtingai. Pats mirties faktas iš esmės yra stimulas, iššaukiantis vienokią ar kitokią reakciją. Tokiu emociškai jautriu momentu mūsų gebėjimai racionaliai priimti sprendimus mažėja.

Plačiau

Klaidos, kurių gailėtis gali tekti visą gyvenimą: kaip atsilaikyti emocinėms manipuliacijoms laidojant artimąjį

Jautrioje netekties situacijoje labai svarbu nesileisti manipuliuojamam. Kai kreipiatės į laidojimo paslaugas teikiančią įmonę, neturite sutikti su bet kuo, ką jums siūlo. Priešingai – privalote būti itin reiklūs ir kiekvieną sprendimą apgalvoti kaip įmanoma ramiau.

Plačiau

Pavyzdinis standartas: Lietuvoje jau veikia laidojimo ceremonijų organizavimo sistema

Laidotuvės siejamos ne tik su gedėjimu, atsisveikinimu, bet ir su rūpesčiais – kasmet žiniasklaidoje nuskamba ne viena velionio artimiesiems apkartusi istorija. Siekiant sumažinti tokių atvejų skaičių, Lietuvoje pradėjo veikti laidojimo ceremonijų organizavimo sistema REKVIEM.

Plačiau

Laidotuvių ceremonijų organizatoriai: laidojimo tradicijos keičiasi

„Svarbu kalbėtis apie mirtį ir apie tai, kaip su tavimi turėtų būti atsisveikinama“ - LRT Radijo laidoje „Darbas – ne vilkas“ (vedėjas - M. Mikutavičius) sako laidojimo ceremonijų organizavimo sistemos „Rekviem“ kokybės konsultantė Rūta Cimarmanaitė.

Plačiau

„Rekviem“ nuo šiol teiks visas laidojimo paslaugas visoje Lietuvoje

„Rekviem“ plečia paslaugų spektrą – tampa visoje Lietuvoje veikiančia laidojimo ceremonijų organizavimo sistema. Pagalbą aukščiausio lygio konsultantai bet kuriuo paros metu teiks trumpuoju numeriu 19 2 11 visoje Lietuvoje.

Plačiau

Kiek Lietuvoje kainuoja atsisveikinti su mirusiu artimuoju?

Portalas LRT.lt kalbina skirtingų laidojimo namų atstovus: Kiek kainuoja tradicinės laidotuvės Lietuvoje? Kremuoti ar laidoti karste?

Plačiau

Išankstinis laidotuvių planavimas: protėviams – įprasta, šiandieniniam žmogui – naujovė

Savo laidotuvių planavimas: ar būsite palaidoti taip, kaip norėjote?

Plačiau

Naujausios laidotuvių tendencijos: ekologija, „medžių kapavietės“, 3D spausdinamos urnos

Šių metų tendencijos, į kurias gręžiasi laidojimo paslaugos visame pasaulyje – ekologiškumas ir personalizacija, asmeninis požiūris į kiekvieną, susidūrusį su artimojo netekimu.

Plačiau

Kodėl žmonės bijo kalbėti apie mirtį?

Visuomenė stengiasi ignoruoti mirties temą ir nesikalba apie tai su artimaisiais. Psichologė L.Rimkutė pastebi, kad šiuolaikinių žmonių nekalbėjimas apie mirtį glaudžiai susijęs su noru rinktis lengvesnį kelią – daugelis linkę užsimerkti prieš tuos dalykus, kurių bijo.

Plačiau
daugiau